Ráda bych se podělila o názor taneční mistrové, paní Heleny Brožovské, majitelky taneční školy Astra-Praha
„Dobrý den paní Svatošová,
zkusím Vám na Vaše otázky, které se týkají tanečníků co nejstručněji odpovědět, protože to závisí na mnoha faktorech použití tanečních bot a odpověď tedy bude delší. Co se týká zákazníků, kteří si u mě kupují vysoušeče – na pracovní boty třeba ve stavebnictví, na sportovní turistické boty, zdravotnické boty, syn používal na boxerské rukavice. Použití jsou různá. Samozřejmě , že si kupují i na taneční boty – ale ne zas tak často. Zkusím pohledat některého zákazníka, který si vysoušeč koupil opravdu na taneční boty a vyžádat reference.
Obecně závodní tanečníci v tomto ohledu moc o boty nepečují – pouze pečují primárně o podrážku – to se týká hlavně mladších tanečníků a tanečníků vyšších tříd – je to asi také způsobeno tím, že boty často mění. Tanečníci z řad seniorských kategorií už o boty pečují i v tomto ohledu a alespoň si boty vystříkávají protiplísňovými a dezinfekčními spreji.
Délka taneční sezony závisí od toho, zda je to rekreační a nebo hobby tanečník, nebo závodní tanečník.
Pokud bychom mluvili o běžných tanečních kurzech, kterých se tanečníci pravidelně účastní – tanec 1x týdně po dobu trvání cca 6 měsíců (říjen – březen) – tam asi vysoušení neřeší.
Ostatní tanečníci mají sezonu cca 10 měsíců – ti velmi aktivní určitě 12 měsíců. trénují 4 – 7 dní v týdnu (děti o trochu méně, u nás 2-3x týdně počty se pak zvyšují po dosažení vyšších tanečních tříd).
Taneční boty jsou pro tanečníky tedy nezbytnou součástí vybavení. Většinou péči o boty začínají ve chvíli, kdy už je nějaký problém. Plíseň, zápach apod. Starší ročníky pochopitelně většinou jsou již různými prostředky vybaveni dopředu.
Dezinfekce ať už vysoušečem s dezinfekcí ozonem nebo desinfekční spreje, se určitě vyplatí – předchází vzniku plísní a destrukci obuvi způsobenou potem – někdy mají opravdu tanečníci velký problém.
Co se týká opravdu výkonnostních tanečníků: příkladem je moje dcera, která trénuje standard hodně intenzivně na nejvyšší úrovni – s partnerem používají dezinfekční a protiplísňové spreje – vysoušeč s ozonem jen když jsou doma a to jen občas – spíše na pánské boty. Vožení přístroje v kufru je pro ně při cestování letadlem nepraktické. Roční spotřeba bot pro ně je poměrně vysoká.
Za kontakt děkuji. Pokud byste chtěla chtěla zanechat kontakt na naší školu – www.astra-praha.cz Foto nějaké pohledám. Nebo pošlu na WhatsApp z mobilu. Snad je moje odpověď dostačující.
Děkuji.
Mějte se krásně. Helena Brožovská“
Leave a Reply